"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ömrümden Bir 2016 Gitti

Koskoca bir yılı daha devirdik. Üzücü bir yıldı genel itibariyle. Şehitlerimizin ruhu şad olsun. Yaralılarımıza acil şifalar versin Rabbim.  Neler görmedik neler değil mi bu yıl ? Benim açımdan bakacak olursak bu yıla, askerliğimi Ankara’da yapmam vesilesiyle bombalara şahit oldum. Hatta kıl payı kurtulduğum patlama bile oldu. Biz çarşı izninden döndükten hemen sonra Kızılayda yapılan hain saldırı…

Daha yenilerde Kayseri ve İstanbul.. Hainsiniz.. Çok alçaksınız.. Hesap vereceksiniz..

Benim evrilme yılımdı aslında bu yıl. 2015 yılının yarılarında başıma gelen olay beni baya bi sarsmıştı. İnsanın olmaz dediği şeyler olunca yıkılıyor. Bizi en çok üzen sevdiklerimiz meğerse…  Atlattım ben bunu. Ama izi kaldı ikimizde de. İnsanlara güvenmemeyi öğrendiğim yıl oldu 2016. Vefanın nasıl değerli bir duygu, bir his, bir içgüdü, bir karakter özelliği olduğunu anladım. Evet ‘VEFA’. Büyük bir erdem değil mi ? Maalesef herkeste bulunmuyor. En güvendiğin insanlarda bile.

Öğrendim ki hayat alışkanlıklarla devam ediyor. Nasıl alışırsak öyle yaşıyoruz. Bir takım güzel alışkanlıklar edindiğimizde ve beklentimizi en alta indirdiğimizde mutsuz olmuyoruz. Belki mutlu da olmuyoruz ama sonuçta üzülmüyoruz mutsuz olup. Alışkanlık demişken sigarayı bırakmıştım. Hala öyleyim. İradem baya iyiymiş.

Yalnızlığı daha çok sevdim ben bu yıl ve korkarım bağımlısı oldum. Yalnızlık zehri tüm vücudumu sardı. Yalnızlığın verdiği dayanılmaz hafifliğe alıştığında kimseye minnet etmiyorsun. Çok iyi değil mi ?

Daha önce (2014 yılı) koskoca bir yıl nereleri gezdiğimi uzun bir şekilde yazmıştım. Malum 2015 yılı geçiş noktası oldu benim için. Hatırlamak istemediğim için belki de bir şey yazmadım. Bu yılı da uzunca bir şekilde yazmayı düşünmüyorum. Hatırlamak istemiyorum..

Güzel de bir işe başladım bu yılın sonlarında. Hayatın bir ucundan tuttum. Yavaş yavaş ilerliyorum.

Bu yıl benim için bir gelişme oldu. Murat’la beraber “Bir Yol İki Adam” oluşturduk. Bu sadece bir projeden ibaret değil. Bizim yol hikayelerimiz. Bizi anlatan bir isim oldu. Ben çok sevdim. O da öyle.

Umarım 2017 bundan daha kötü olmaz…

İyi diyelim iyi olsun.

Sevgiyle..

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir